Haber

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, CHP Adayı Eyüp Kahveci’ye tepki gösterdi

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, CHP Belediye Başkanı Adayı Eyüp Kahveci’nin adaylara yönelik sözlerine tepki gösterdi.

CHP adayı Kahveci’nin Kütahyalı olmadığını belirten Önder Alim Işık, “Herkes haddini bilecek. Milletimiz haddini bilmeyene haddini bildirecektir. Bu tür açıklamalarla ben dahil hiç kimse kötü konuşamaz. Bu şehrin halkının ve adaylarının.”

Işık, Kütahyalılardan Kahveci’nin geçmişte danışmanlık yaptığı firmaların güncel akıbetinin araştırılmasını istedi.

Başkan Işık, “Adayların hepsi kendisinin yarısı değerinde değil. Bunu söyleyen ya aklını kaybetmiştir ya da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değildir, Kütahyalı değildir, hiç değildir. Arkadaşlar ben kusura bakmayın ama bu ülkenin çocuklarına ‘yarım kahvenin yarısı etmez’ diyenler gidip boy aynasında kendilerini ölçsünler. Burası kuruluş ve kurtuluş şehri Kütahya, en kutsal yer. Dışarıdan gazel okuyan, dev aynada kendini gören, insanlara yukarıdan bakanlara en güzel cevabı Kütahyalı hemşehrilerim 31 Mart 2024’te verecek. Bununla. Herkes haddini bilecek. Milletimiz haddini bilmeyene haddini bildirecektir. Ben dahil hiç kimse bu şehrin halkına ve adaylarına bu tür açıklamalarla kötü söz söyleyemez. Herkes kendi değeriyle değerlidir. Eğer çok değerliyse kendi değerini projeleriyle ortaya koyacaktır. Hayali projelerle hayal satarak değil. Bu kadar yüksek bir noktadan bakarak. , bütün adaylar yarım Kahveci değerinde değildi. Ne kadar büyük bir adamdı, geçmişte danışmanlık yaptığı şirketlerin bugünkü akıbetini sorgulayın. FETÖ’den devredilen TMSF’ye devredilen şirketlerin danışmanı olduğunu kamuoyu ilan etsin. Kusura bakmayın ama hakkımızda kötü konuşanlara devletin vereceği resmi belgelerle karşılık vereceğiz. Herkes haddini bilerek konuşacak. Hemşehrilerimiz haddini bilmeyenleri kendi yerlerine koyacaktır. “Görev yapan bir belediye başkanı olarak bunları sizinle paylaşmak zorunda kaldım” dedi. -KÜTAHYA

haberulas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu