Haber

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Romanya’nın İzmir Başkonsolosu Mioara Stefan’ı makamında ağırladı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Romanya’nın İzmir Başkonsolosu Mioara Stefan’ı makamında ağırladı. Soyer, “Direkt uçuş çalışmalarımıza Romanya’yı da ekleyeceğiz” dedi.

İzmir’deki görev süresi sona eren Romanya’nın İzmir Başkonsolosu Mioara Stefan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret etti.

Göreve geldiğinden bu yana direkt uçuşlar için birçok görüşme yaptıklarını belirten Başkan Tunç Soyer, “Öncelikle ziyaretiniz için çok teşekkür ederim. İzmir’de çok değerli bir iz bırakıyorsunuz. Herkes hatırlayacaktır. Çok hoş duygularla buradasınız. Son yıllarda İzmir’den Avrupa’nın birçok şehrini gezdiniz.” “Direkt uçuş sayısında önemli artışlar sağladık. Direkt uçuş çalışmalarımıza Romanya’yı da ekleyip bu konuda çalışacağız. Yeni görev istasyonunuz Sırbistan’da başarılar diliyorum” dedi.

STEFAN: TÜRK HALKI ÇOK ÇALIŞIYOR

İzmir’deki görevinden 10 yıl sonra ayrıldığını belirten Başkonsolos Mioara Stefan, “İzmir’deki deneyimim harikaydı. Maalesef İzmir’den Romanya’nın hiçbir şehrine direkt uçuş yok. Bu konuda birçok Türk firmasıyla görüşmelerimiz oldu. Konuyla ilgili ancak sonuç alamadık. İzmir’ “Romanya’dan Romanya’ya direkt uçuşlar devam etmeli. İzmir’deki tecrübelerimden Türk insanının çok çalışkan, yardımsever ve vatansever olduğunu gördüm. Buradaki çalışmalarımızda verdiğiniz destekten dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu