Haber

CHP’nin ‘gölge kabinesi’nden istifa

‘Gölge kabinede’ Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Koza, görevinden istifa ettiğini açıkladı. Milletvekili açıklamasında istifa nedeni olarak aday belirleme sürecini göstererek, “Yaptığım tüm uyarı ve müdahalelere rağmen Cumhuriyet Halk Partisi teşkilatlarının ve seçmenlerimizin vicdanını yaralayan uygulamalar ısrarla devam etti. Kimse bunu yapamaz. Cumhuriyet Halk Partisi örgütlerinin ve seçmenlerimizin tepkilerine kulak vermemi bekleyin.”

Eski Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın ‘Denge Denetim Listesi’nden Başbakanlığa seçilen Milletvekili, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Parti Meclisi üyesi olarak yoluna devam edeceğini söyledi.

‘ADAY TESPİT SÜRECİNDE DE ÖRGÜTÜN VE SEÇMENİN VİCDANINI YARATAN UYGULAMALAR DEVAM ETTİ.’

Yardımcının açıklamasının tamamı şöyle:

“Üyesi olmaktan gurur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki değerli halkımıza ve yol arkadaşlarıma;

Öncelikle Parti Meclisimizin açıkladığı tüm adaylarımıza başarılar diliyor, partimizin yerel seçimlerdeki başarısı için yol arkadaşlarımla omuz omuza çalışacağımı özellikle belirtmek istiyorum. Göreve geldiğim ilk günden bugüne kadar, Cumhuriyet Halk Partisi teşkilatlarının çabaları dikkate alınarak, belirlenen kural ve talimatlar doğrultusunda, liyakat esasına dayalı bir aday seçim süreci geçirmeye gayret ettim. Yaptığım tüm uyarı ve müdahalelere rağmen Cumhuriyet Halk Partisi Örgütlerinin ve seçmenlerimizin vicdanını yaralayan uygulamalar ısrarla devam etti. Cumhuriyet Halk Partisi Örgütlerinden ve seçmenlerimizden gelen tepkilere kimse kulak vermemi bekleyemez. Benim asıl sorumluluğum onlara karşıdır. Bütün bu sebeplerden dolayı Genel Başkanımızın takdiri ile atandığım Genel Başkan Yardımcılığı görevimden istifa edeceğim ve Parti Meclisi üyeliği görevimde teşkilatımızın ve seçmenlerimizin sesi olmaya devam edeceğim. Örgütümüzün takdiriyle seçildim.”

(HABER MERKEZİ)

karayazi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu