Haber

Bomba iddiası! Muharrem İnce’den yerel seçim kararı…

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ittifak çalışmaları kapsamında Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile görüştü. Geçtiğimiz hafta yapılan görüşmelerde Vatan Partisi İzmir’e ziyarette bulunulmuştu. “garantili”İlçe belediyesi ve büyük şehirlerde meclis üyeliği verilmesi konusunda görüşmeler yapıldı.

MUHARREM İNCE CHP’YE DE KAPILARI KAPATTI

Gazeteci Erdoğan Aktaş, TV100’ün canlı yayınında CHP ile ittifak görüşmelerinde bulunan Muharrem İnce’yi anlattı. ‘Seçimlere bağımsız olarak giriyoruz’Kararını verdiğini söyledi.

CHP’nin DEM Partisi ile ilişkilerinden ve Şeyh Said’in söylemlerinden rahatsız olan İnce’nin 13 belediye başkan adayını açıklayacağı belirtildi.

Aktaş, yaşananlara ilişkin açıklamasında şunları söyledi: “Muharrem İnce, CHP ile yaptığı görüşmelerden sonuç alamadı. Birkaç dakika önce partiye çok yakın kişilerle konuştum, bu durumda Vatan Partisi seçime tek başına giriyor. İnce yarın 13 belediye başkanlığını açıklayacak” Adaylar var. Aralarında İBB adayı yok. Tunceli Vatan Partisi ile CHP arasında “Dersim ve Şeyh Said meseleleri ihtilaf meselesidir. Özellikle İnce’nin DEM Partisi ile ilişkilerde sıkıntı yaşadığını ifade ettiği söyleniyor.”söz konusu.

“İSTANBUL ADAYI MEHMET SEVİGEN OLACAK”

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; İnce, İstanbul adayı olarak eski CHP Milletvekili Mehmet Sevigen’i seçti.

İMAMOĞLU’NUN TELEFONLARI İADE EDİLMEDİ

Ekrem İmamoğlu’nun görüşmelerin yeniden başlatılması için dün telefonla mesaj gönderdiği ancak İnce’nin bu mesaja yanıt vermediği öğrenildi.

basmakci-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu